Home      Wysoka Wrocław Konkurs

WYRÓŻNIONA PRACA KONKURSOWA " NOWA PRZESTRZEŃ W WYSOKIEJ k/WROCŁAWIA
ORGANIZATOR: SANBET ( SANBET.PL ) WROCŁAW 2012 

 

 

 

 

 

Projekt urbanistyczny:

 

Rynek zbudowany jest z czterech regularnych, symetrycznych bloków, w których partery przeznaczone są na funkcje handlowe i restauracyjne, a piętra na funkcje biurowe i usługowe. Projekt zakłada lokalizację miejsc parkingowych w przestrzeni piwnicy, dzięki czemu możliwe jest maksymalne wykorzystanie powierzchni terenu. Budynki posadowione są równolegle względem ulicy dojazdowej wpisując się w zastany układ istniejącego osiedla mieszkaniowego. Obiekt ukształtowany jest jako Plac miejski z możliwością organizacji wydarzeń kulturalnych.

 

Budynki handlowo-usługowe:

Cztery symetryczne bloki zaprojektowane są według jednego schematu. W każdym wydzielono dwie klatki schodowe z windami, każda obsługująca cztery powierzchnie ( dwie na parterze, dwie na piętrze ). Wielkość powierzchni jest podobna ( około 120 m2 ). Dzięki odpowiedniemu położeniu, mogą być tak dzielone na mniejsze ( nawet 40m2 ) jak i łączone w większe ( bez ograniczeń ). Elastyczność przyjętych rozwiązań pozwala na przyjmowanie klientów od wewnątrz ( przestrzeni rynku ) lub od zewnątrz, w zależności od wielkości i przeznaczenia pomieszczeń. Jednym wprowadzonym warunkiem lokowania funkcji jest podział:

Parter: funkcje handlowe

Piętro: funkcje biurowo-usługowe

Wszystkie pomieszczenia dodatkowe jak bloki toaletowe, magazyny, pow. Socjalne zostaną wprowadzone po decyzji inwestora, odnośnie ostatecznego kształtu projektu. Z założenia zlokalizowane będą przy trzonach komunikacyjnych.

 

Palmiarnia:

Ideą stworzonego projektu jest zbudowanie miejsca, które będzie żywe poprzez zaproponowane funkcje. Wielkość aglomeracji Wrocławskiej sama w sobie tworzy klony kolejnych atrakcyjnych rozwiązań funkcjonalno-architektonicznych. Multikina, galerie handlowe, kolejne centra sportowe powstają w coraz mniejszych odległościach od siebie działając na rozpraszanie ilości klientów.

Budowa rynku – przestrzeni publicznej, kulturalno-usługowej ma przeciwdziałać starzeniu się obiektu i pozwolić lokalnej społeczności na utożsamienie się z miejscem ( podstawowa grupa docelowa ). Budowa Palmiarni – przestrzeni unikatowej w skali Wrocławia i okolicznych miast, ma wytworzyć stały w czasie, dopływ nowych klientów – zwłaszcza rodzin z dziećmi, które na obecnym rozwoju Polski są główną grupą działającą na plus rozwoju inwestycji i wzrostu gospodarczego.

Przestrzeń Palmiarni ma w granicach najbliżej okolicy Bielany, Partynice, Autostrada A4, być jednym z najważniejszych miejsc wypoczynku według przykładowego hasła reklamowego:

„ Kupujesz na Bielanach, odpoczywasz w Wysokiej ”.

 


 
www.proekodom.pl 
( Wszelkie prawa zastrzeżone - kopiowanie i publikacje bez zgody autorów są zabronione zgodnie z obowiązującym prawem autorskim )
biuro@proekodom.pl
 
Projekty użyteczności     Projekty domów    Projekty wnętrz    Projekty koncepcyjne      Wizualizacje   
Usługi budowlane   Projekty techniczne    Ocena stanu budynków   Projekty zieleni i zagospodarowania
Inwentaryzacja i pomiary    Kosztorysy   Porady architekta na budowie 
Projekty pasywne   
Projekty energooszczędne    Projekty ekologiczne 
E-architekt     Gotowe projekty domów    
Gotowe projekty wnętrz     Pomoc w wyborze projektu gotowego
 
 
 

                          WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2012
                       English / German ( please use Google Translate ) + CONTACT US